Uczestnicy projektu LdV "Hiszpańskie smaki, polska gościnność" biorą udział w działaniach promujących szkołę:

 • 04.04.2014 - Karolina Łopat z II M - uczestniczka II projektu LdV "Hiszpańskie smaki, polska gościnność" wraz z uczestnikiem I projektu LdV "Smaki Hiszpanii, smak sukcesu" Dominikiem Jadeszko z III i oraz Katarzyną Wierszyłowską z IV i zajęli I miejsce w konkursie kulinarnym Młode Talenty. Uczniowie przygotowali zakąskę - roladkę z łososia w czarnym sezamie  w aromacie wiśniowym z sałatą egzotyczną oraz danie główne- polędwiczkę souvie na sosie z owoców leśnych z pure z topinamburu w towarzystwie sałaty vinegrette. Dla Dominika była to kolejna okazja wykorzystania umiejętności zdobytych podczas stażu w Hiszpanii. Uczniami opiekowała się pani Joanna Dubet. Więcej informacji na: http://polskagastronomia.com/index.php/aktualnosci/169-w-dniach-3-   4-kwietnia-w-hotelu-ibis-styles-reda-odbyly-sie-targi-gastrem
 • 10.10.2014 - uczestniczki projektu - uczennice klasy III A: Karolina Świontek-Brzezinska, Karolina Wolff, Karolina Rasmus, Aleksandra Rudzińska miały okazję zaprezentować swoje umiejętności zawodowe podczas obsługi gości w trakcie bankietu jubileuszowego w ZSPiG w Gdańsku.
 • 30.10.2014 - uczestnicy projektu z kl III B (Andżelika Rosinkowska, Marta Malotke, Natalia Rogalewska) oraz z III M (Agnieszka Jacewicz, Karolina Łopat) i Mateusz Wierzba z III G wzięli udział w akcji promocji zdrowego żywienia "Zdrowo, szybko, smacznie" organizowanym w sklepie Tesco (Gdańsk - Chełm), w której prezentowali również efekty udziału w projekcie.
 •  30.10.2014 - uczestniczki projektu z klasy III A (Karolina Świontek-Brzezinska, Karolina Rasmus, Aleksandra Rudzińska, Karolina Rasmus) miały okazję obsługiwać podczas obiadu gości specjalnych - działaczy związków zawodowych z Niemiec. Uczennice wykorzystały umiejętności nabyte dzięki uczestnictwu w projekcie, w tym elementy obsługi synchronicznej gości.
 • 25.11.2014 - Karolina Świontek-Brzezinska otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów - dla uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce. Gratulujemy Karolinie i wszystkich zachęcamy do zdobywania wiedzy, umiejętności i osiągania jak najlepszych wyników.
 • 11.03.2015 - Karolina Świontek-Brzezinska z klasy 3a zajęła III miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Szkół Ponadgimnazjalnych "Mistrz Wiedzy Hotelarskiej" zorganizowanym w Słupsku. W nagrodę Karolina otrzymała pobyt weekendowy w Dolinie Charlotty. W gronie ośmiu finalistów znalazł się także Daniel Kreft z 3b.
 • 17.03. 2015 roku w CKZiU nr 2 w Gdańsku – uczestniczka projektu Agnieszka Jacewicz z kl III M zajęła I miejsce w  XIV edycji Konkursu o żywieniu i żywności, którego celem było rozwijanie zainteresowań młodzieży tematyką żywieniową. W zmaganiach konkursowych wzięło udział trzydzieści troje uczniów z dwunastu szkół z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.  Za zajęcie I miejsca Agnieszka zdobyła indeks Akademii Morskiej w Gdyni.
 • 20.03. 2015 roku w Zespole Szkół Gastronomiczno –Hotelarskich w Gdańsku odbyła się konferencja ,,Praca w Europie-szanse i zagrożenia” w ramach objętego patronatem Europosła Pana Jarosława Wałęsy projektu Młodzi dla Europy, którego celem jest zachęcenie młodzieży do aktywnego działania społecznego i obywatelskiego w  Polsce i Europie. Konferencję prowadził uczestnik projektu Daniel Kreft z klasy III B i jako jeden z punktów programu przedstawił swoją prezentację z odbywanego w ramach projektu stażu zagranicznego.
 •  Uczestniczka  projektu Justyna Kubat z klasy III m  reprezentowała szkołę w  XIX edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, której finał odbywał się  od 19.03.2015 do 21.03.2015 roku w Szczecinie. ZSGH w Justyna zapewniła sobie zwolnienie w części lub w całości z egzaminów wstępnych do szkół wyższych na kierunek zgodny z profilem olimpiady i wstęp na 21 uczelni wyższych, min. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Poza tym Justyna zostanie zwolniona z części teoretycznej egzaminu zawodowego, a w wyniku  postępowania kwalifikacyjnego na egzaminie maturalnym z biologii rozszerzonej otrzyma 100%.
 • 25.03.2015 uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w VIII edycji Konkursu języka angielskiego dla szkół technicznych organizowanym przez Pomorskie Szkoły Rzemiosł. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem Can I use English in my future- how? Wśród uczniów reprezentujących naszą szkołę byli uczestnicy projektu z klasy III L – Aleksandra Marcinkowska, która wykonała piosenkę w języku angielskim oraz Rafał Wójcik, który wykonał prezentację multimedialną.
 • 21.03 i 27.03.2015 - uczestniczki projektu: Aleksandra Marcinkowska i Karolina Zander z kl III L wraz z koleżankami z Klasy Anią Formellą i Marzeną Łempicką prezentowały pokaz obsługi synchronicznej gościa w trakcie Dni Otwartych Szkoły - tym samym zaprezentowały nabyte dzięki projektowi umiejętności.
 • 23.03.2015 Uczestnicy projektu - Karolina Rasmus z kl III A i Tomasz Wolski z kl III B reprezentowali naszą szkołę w konkursie regionalnym "Pokaz nam język" promującym kulturę krajów anglojęzycznych i propagującym uczenie się języka angielskiego organizowanym przez Wyższą Szkołę Bankową. Karolina i Tomek zostali wyłonieni po I etapie szkolnym spośród 23 uczniów, którzy przystąpili do konkursu.
 • 16.04.2015, 27.04.2015 - Uczestnicy projektu z klasy III A i III L wzięli udział w przygotowaniu 2 różnych wizyt dla nauczycieli z Norwegii. Obsługiwali i oprowadzali nauczycieli po szkole, przedstawili prezentacje o szkole i realizowanych projektach. Zaprezentowali scenki sytuacyjne w języku angielskim.  Uczennice klasy III L zaprezentowały pokaz obsługi synchronicznej gościa.
 • 14.05.2015 - Uczestnicy projektu: Karolina Świontek-Brzezinska z kl III A i Daniel Kreft z kl III B wzięli udział w spotkaniu organizowanym wspólnie z Klubem Profesjonalnych Mówców Toastmasters Gdańsk, którego celem było przygotowanie uczniów szkół zawodowych do debaty panelowej „Własna firma- szansa czy zagrożenie?” mającej odbyć się podczas konferencji organizowanej w Gdańsku przez KOWEZiU na zakończenie roku zawodowców. Spotkanie odbyło się w Państwowych Szkołach Budownictwa. W debacie - 28.05.2015 szkołę reprezentował Daniel Kreft.
 • 22.05.2015 - uczestnicy projektu Daniel Kreft i Tomasz Wolski z kl III B wyjadą do Brukseli w związku z swoim aktywnym udziałem w projekcie "Młodzi dla Europy" pod patronatem europosła Jarosława Wałęsy. Opiekunem projektu z ramienia ZSGH była p. Beata Seleman.