Deklaracja dostępności architektonicznej

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku, al. Legionów 7

Do siedziby Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku przy al. Legionów 7, można dojechać tramwajami linii nr 2, 4, 8 - przystanek "Plac Komorowskiego", a także autobusem linii nr 124. Odległość od najbliższego przystanku tramwajowego wynosi około 250 metrów. Odległość od najbliższego przystanku autobusowego wynosi około 350 metrów. 

Rozkład jazdy Transportu Miejskiego w Gdańsku znajduje się na stronie https://ztm.gda.pl 

Dostępne jest także połączenie kolejowe liniami Szybkiej Kolei Miejskiej lub PKP – stacja kolejowa Gdańsk-Wrzeszcz. Odległość od Dworca Gdańsk-Wrzeszcz wynosi około 1000 metrów. 

Szczegóły na temat połączeń i rozkładów jazdy dostępne są na stronie https://www.skm.pkp.pl 

Wokół siedziby nie obowiązuje strefa płatnego parkowania.  

Opis ogólny budynku przy al. Legionów 7

Przed wejściem do budynku od strony parkingu, jak również od strony al. Legionów, znajdują się miejsca parkingowe.

Budynek jest częściowo dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Na terenie posejsji znajdują się trzy miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, usytuowane w pobliżu budynku, tuż za szlabanem wjazdowym. Wejście główne od strony parkingu wyposażone jest w pochylnię (wyprofilowany chodnik) umożliwiającą wejście do budynku, dojście do portierni, części środkowej i części prawej kondygnacji parteru.

Jest jedno wejście główne od strony parkingu (wejście/wjazd na teren posesji możliwy jest przez szlaban/furtkę usytuowaną od strony al. Legionów)

Wewnętrzne drzwi wejściowe od strony parkingu (przy portierni) otwierane są automatycznie poprzez portiernię. Na parterze budynku przy wejściu głównym znajduje się portiernia. W budynku znajduje się winda w prawym skrzydle budynku na parterze. Na parterze znajduje się również sekretariat główny umożliwiający kontakt z dyrektorem szkoły. W przestrzeni poszczegolnych kondygnacji znajdują się toalety, które są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dziennik Podawczy 

Dziennik Podawczy znajduje się na parterze w sekretariacie głównym.