Jak co roku od 10 lat młodzież ZSGH od maja do września przebywa na praktykach zagranicznych we Francji.

Tym razem 25 uczniów z  klas drugich, trzecich i czwartych Technikum Hotelarskiego i Technikum Gastronomicznego  pojedzie na dwumiesięczne lub trzymiesięczne praktyki zawodowe.

Od 02.05.2015 do 02.08.2015 roku Angelika Markiewicz, Julia Forma, Oliwia Przybyła pracują pod opieką Pana Ricolleau w prestiżowym  Instytucie Paul Bocuse w miasteczku Ecully niedaleko Lyonu.

Od 31.05.2015 do 31.08.2015 roku Błażej Dąbrowski  zgłębia tajniki zawodu w Auberge du Vigneron w Cucugnan niedaleko granicy z Hiszpanią. Wkrótce 27.06 dojedzie do Błażeja Natalia Szymikowska. Dwugwiazdkowy hotel prowadzony przez Met Mme Fannoy z dwudziestoma pokojami położony jest w sercu Pirenejów w malowniczym miasteczku, gdzie mieszka tylko 128 mieszkańców. W pobliżu miasta można zwiedzać zamki Katarów.

Natomiast Radosław Roelle   i Maciej Obrzyński przebywają na dwumiesięcznych praktykach w 3 gwiazdkowym hotelu Auberge de la Mandrie w Pompadour z 20 pokojami, basenem. W lipcu dołączy do chłopaków  Piotr Durka. Hotel prowadzi rodzeństwo Pierre i Michel Millot. W recepcji i na sali królują bracia Pierre i Michel, a w kuchni rządzi żona Michela Sylwie. Hotel słynie z kuchni regionalnej. Najsłynniejsze dania to tarte budain, mille filles czy Confis de canard.

W Chateau d’ Ayres w Meyrueis w miasteczku otoczonym górami w środku Masywu Centralnego w hotelu czterogwiazdkowym położonym w pięknym zamku z basenem doświadczenie zawodowe zdobywają od maja przez dwa miesiące Klaudia Butryn i Magda Marszałkiewicz. W lipcu i sierpniu dziewczyny zmienią Paulina Bryła, Kamila Błaś, Martyna Siemak.

W Beau Rivage w dwugwiazdkowym, rodzinnym hotelu prowadzonym przez Corinne et Remy Feret położonym nad rzeką w malowniczym miasteczku Pont en Royans w pobliżu Grenoble przebywają  do końca czerwca Marta Grunau, Magdalena Karniluk. Hotel dysponuje pokojami dwu, trzy  a także czteroosobowymi. Do dyspozycji gości hotel oferuje również odkryty basen, a także wspaniałą restaurację, w której można spróbować pysznych sałatek podawanych z ciastkiem francuskim na ciepło, a także można zjeść dobrze przygotowane żabie udka na przystawkę. Jako danie główne godne polecenia są ravioli. Warto spróbować faszerowanego turbota. Największą jednak atrakcją są desery ,np. tiramisu lub pana cota. W hotelu panuje atmosfera domowa. Po skończonej pracy  właściciele razem z obsługą  siadają razem przy barze i grają w różne gry. W pobliżu jest wiele pięknych miejsc do zwiedzenia, np. wodospady czy groty Chrononche.

W trzygwizdkowym Hotelu Cartier w Quillan na południu Francji przy granicy hiszpańskiej w lipcu i sierpniu praktyki odbędą Monika Cymerman, Anna Formella.

W wakacje do La Table de Mittelwihr w Mittelwihr na praktyki pojadą  Adam CendalRóża Plich, Daria Chądzyńska, Karina Fedorczuk.

 A do Les Flots Bleus małego hotelu położonego w miasteczku Beaulieu sur Dordogne koło Brive ze wspaniałą restauracją serwującą dania najlepszej jakości na  trzymiesięczne praktyki już 26 czerwca pojadą Rafał Wójcik, Agnieszka Jacewicz, Kamil Hinca, Darek Laskowski.