24.04.2015 - dzisiaj odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas IV a wśród nich 34 uczestników I projektu LdV realizowanego przez ZSGH. Za szczególny wkład w promowanie rezultatów projektu zostali wyróżnieni: Monika Muller i Agnieszka Opiela z klasy IV M oraz Dariusz Laskowski z klasy IV I . Wszystkim uczestnikom życzymy wielu sukcesów zawodowych i osobistych, realizacji marzeń i rozwijania swoich umiejętności zawodowych.

06.03.2015 - Uczestnicy projektu: Natalia Pietras (IVM), Dariusz Laskowski, Dominik Jadeszko, Adrian Kotkowski i Michał Chojnacki (IV I) wzięli udział w etapie szkolnym regionalnego konkursu kulinarnego Frankofonia 2015. Gratulujemy Dominikowi Jadeszko, który zdobył II miejsce i przechodzi do etapu regionalnego oraz Dariuszowi Laskowskiemu, który zdobył wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy chęci zdobywania doświadczeń i rozwijania umiejętności kulinarnych.
Dominik Jadeszko otrzymał trzecie miejsce w konkursie Merci Chef Awards dla profesjonalnych szefów kuchni za przepis: "Bliny gryczano-ziemniaczane z kozim serkiem i marakują ze smażoną gęsią w sosie mandarynkowym na emulsji paprykowo-pomidorowej." W nagrodę Dominik otrzymał robot kuchenny Bosch Mum. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

28.11.2014 - uczestnicy projektu Monika Muller i Dominik Jadeszko reprezentowali szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Gastronomicznym,,Kuchnia Polska na Mazowszu 2014” Konkurs składał się z dwóch niezależnie ocenianych konkursów: Konkursu Kulinarnego organizowanego pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni według zasad regulaminowych (World Association of Chefs Societies), w którym reprezentował naszą szkołę Dominik Jadeszko wraz z kolegą z klasy IV i Szymonem Gorczyńskim. Uczniowie przygotowali zakąskę, czyli emulsję z papryki i pomidorów z blinem ziemniaczanym, pianką ze śmietany i tapenadą z anchois z vinegretem z marakui oraz danie główne: schab karkowego w sosie piwno-chlebowym z pieczonymi batatami, marynowanymi burakami, podanymi na emulsji marchewkowej z pudrem pomarańczowym i piaskiem oliwkowym chłopcy. Czas przygotowania wynosił 90 minut. Uczniowie zajęli III miejsce. Monika Muller reprezentowała szkołę w Konkursie Kelnerski organizowanego pod patronatem Akademii Kelnerskiej Grzegorza Górnika i mimo że nie zajęła miejsca medalowego zdobyła nowe doświadczenie, a już sam udział w tak prestiżowym konkursie jest dużym wyróżnieniem.
Uczestnik projektu Dominik Jadeszko z kl IV i reprezentował szkołę w VI edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Zgotuj sobie sukces". Konkurs odbył się w dniach 12-15. 11.2014 w Centrum kulinarnym MAKRO. Wraz z kolegą z klasy -Szymonem Groczyńskim - przygotowali kulkę z dwóch rodzajów mięs z kurczaka z musztardą nadziewaną suszonym pomidorem z koprem, panierowaną w mielonych migdałach i słoneczniku, ananasa karmelizowanego w brązowym cukrze, emulsję z topinambura z pietruszką oraz ciastko makaronowe z pieprzem ziołowym.

29.10.2014 uczestniczka projektu Katarzyna Niska reprezentowała szkołę w I Ogólnopolskim Konkursie Kulinarnym - Kuchnia Literacka organizowanym przez naszą szkolę i wygrała w kategorii literackość. Kasia jest również bohaterką artykułu umieszczonego w lokalnym portalu internetowym http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul/ludzie-naszego-miasta-swoja-pasje-do-gotowania-polaczyli-z,2493190,artgal,t,id,tm.html

Dzięki działaniom pani Joanny Dołżyckiej część uczestników projektu LdV "Smaki Hiszpanii, smak sukcesu" weźmie udział latem 2014 w praktykach zawodowych we Francji. Będą to Monika Muller, Agnieszka Opiela i Natalia Pietras z klasy III m, Magda Papellbaum i Marta Kałużna z klasy III b, Jolanta Jezierska, Dominik Jadeszko, Dariusz Laskowski i Łukasz Sowulewski z klasy III i. Warto zauważyć, że Monika, Agnieszka i Marta będą mogły nabyć nowe umiejętności w prestiżowym Institut Paul Bocuse w Ecully k/ Lyon. Absolwenci Instytutu są poszukiwanymi pracownikami w branży gastronomicznej na całym świecie a dyplom Instytutu jest gwarancją zatrudnienia w wysokiej klasy restauracjach. Cieszymy się, że uczestnicy projektu chcą i mają możliwość dalszego rozwoju zawodowego.

Uczestnik projektu Jakub Kanka po raz drugi wziął udział w nagraniu "Pomorski Live Cooking" realizowanym przez Pomorską TV. Tym razem prezentowano potrawy wielkanocne. Jakub wystąpił wraz Dawidem Lorentowiczem -rugbystą gdańskiej Lechii. W programie wystąpił również Jakub Łysk - zastępca szefa kuchni w restauracji La Cucina wraz z Lechem Bednarkiem - mistrzem świata w pływaniu w lodowatej wodzie. Nagranie miało miejsce w centrum handlowym Matarnia. Zapraszamy do obejrzenia. http://www.pomorska.tv/videos/video/live-cooking---potrawy-wielkanocne/.

22.04.2014 - uczestniczki projektu LdV "Smaki Hiszpanii, smak sukcesu" pod opieką pani Elwiry Wiśniewskiej wzięły udział w promocji szkoły w Gimnazjum nr 16 na gdańskiej Zaspie. Dokonały one prezentacji szkoły oraz wykonały one pokaz serwisu synchronicznego. W promocji wzięły udział Monika Muller i Agnieszka Opiela z III M oraz Sandra Ciołek i Sara Zielińska z III C.

04.04.2014 - uczestnik projektu LdV "Smaki Hiszpanii, smak sukcesu" Dominik Jadeszko z III i wraz z uczestniczką kolejnego projektu LdV "Hiszpańskie smaki, polska gościnność" -Karoliną Łopat z II m oraz Katarzyną Wierszyłowską z IV i zajęli I miejsce w konkursie kulinarnym Młode Talenty. Uczniowie przygotowali zakąskę - roladkę z łososia w czarnym sezamie w aromacie wiśniowym z sałatą egzotyczną oraz danie główne- polędwiczkę souvie na sosie z owoców leśnych z pure z topinamburu w towarzystwie sałaty vinegrette. Dla Dominka była to kolejna okazja wykorzystania umiejętności nabytych w trakcie stażu w Hiszpanii. Uczniami opiekowała się pani Joanna Dubet. Więcej informacji na: http://polskagastronomia.com/index.php/aktualnosci/169-w-dniach-3- 4-kwietnia-w-hotelu-ibis-styles-reda-odbyly-sie-targi-gastrem

02.04.2014 - uczestnicy projektu LdV "Smaki Hiszpanii, smak sukcesu" nagrali pokaz obsługi gości według zasad serwisu synchronicznego. Pokaz można obejrzeć tu: http://www.youtube.com/watch?v=R8AFYo54Ppk

27.03.2014 uczestnik projketu LdV "Smaki Hiszpanii, smak sukcesu" Domink Jadeszko z klasy III i wraz z kolegą z klasy Szymonem Gorczyńskim zajęli III miejsce w I Wojewódzkim konkursie kulinarnym Frankofonia organizowanym przez naszą szkołę. Przygotowali oni „wiosenną kaczkę z purée z ziemniaków truflowych z sosem kasztanowym w towarzystwie szampańskiej piany”. konkurs był okazją dla wykorzystania umiejętności nabytych w trakcie stażu w Hiszpanii.

07.03.2014 Uczestnik projektu Dominik Jadeszko wraz z Szymonem Gorczyńskim z klasy III i pomyślnie przeszli szkolny etap eliminacji do I Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego Frankofonia 2014.

05.03. 2014 - Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Kwiatkowskiej wzięli udział w Targach Edukacyjnych w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku. Targi odbywały się w ramach programu projektu "Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy". Naszą szkołę reprezentowała Marta Stelmaszuk z klasy III b oraz uczestniczki projektu Leonardo da Vinci "Smaki Hiszpanii, smak sukcesu": Kasia Niska i Dominika Siniewicz z klasy III i, Monika Muller i Agnieszka Opiela z klasy III m. Dziewczęta zaprezentowały przybyłym na targi gimnazjalistom naszą szkołę oraz odpowiadały na pytania. Dzięki pani Ewie Wardzińskiej i jej uczniom mogliśmy również częstować zainteresowanych naszym stoiskiem pysznymi rogalikami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii naszej szkoły.

01.03.2014 Uczestnik projektu Jakub Kanka wraz z kolegą Szymonem Gorczyńskim z klasy III i wzięli udział w nagraniu programu live cooking promującym zdrowe odżywianie zrealizowanym przez pomorską.tv. Zapraszamy do obejrzenia tego programu: http://www.pomorska.tv/videos/video/livecooking-fitness/. W przygotowaniu nagrania pomagali Dariusz Laskowski (uczestnik LdV) i Michał Cymerman również z klasy III i. Więcej nagrań i relacji z nagrań wkrótce.

24.01. 2014 Uczestnicy projektu - Dominik Jadeszko, Dariusz Laskowski, Adrian Kotkowski, Jakub Kanka wraz z Szymonem Gorczyńskim uczestniczyli w wydarzeniu Gastro Party 2014 organizowanym przez Stowarzyszenie Kucharzy Polskich oraz Sports Hospitality (operator gastronomii na PGE Arenie Gdańsk). Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj: http://polskagastronomia.com/index.php/aktualnosci/140-pierwsze-gastro-party-2014-za-nami http://www.papaja.pl/section=info&subsection=wydarzylo_sie&id=6252&strona=1
Uczestnicy LDV na PGE ARENA - sprawozdanie
Po intensywnych przygotowaniach do podsumowania działań związanych ze stażem zagranicznym i udziale w projekcie w dniu 16.12.2013 odbyła się konferencja kończąca udział uczniów klas III w I projekcie LdV realizowanym przez ZSGH. - Sprawozdanie z konferencji

UWAGA! Uczestnicy I grupy wyjazdowej: klasa IIIB, III i, III M - proszę sprawdzić pocztę - powinny już tam być linki z formularzami raportów uczestników - nagrajcie formularze na pendrive-y i spotykamy się w środę 16.10.2013 o 14:40 w 202 w celu ich omówienia oraz wypełnienie kilku ankiet - OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA -do zobaczenia Uśmiech

W dniu 27.09.2013 zakończyła się mobilność I grupy uczestników projektu. W sob. 28.09.2013 z żalem wyruszyliśmy w drogę powrotną do Gdańska. Do Gdańska przybyliśmy we wczesnych godzinach porannych w ndz 29.09. 2013. W tym samym czasie do Granady wyruszyła II grupa 16 uczestników projektu wraz z opiekunami - paniami Elwirą Wiśniewską i Renatą Król-Klusek. Od wtorku 01.10.2013 uczniowie rozpoczęli praktyki w zakładach gastronomicznych i hotelarskich. Życzymy im powodzenia i tak samo wielu wspaniałych wrażeń, jakie przywiozła ze sobą I grupa uczestników projektu.
W dniu 01.09.2013 w godzinach nocnych I grupa wyjazdowa uczestników projektu LdV "Smaki Hiszpanii, smak sukcesu" (18 uczniów z klasy III b. III i, III m) wraz z dwoma opiekunami (p. Anną Pawelec i p. Ewą Laskowską) wyjechała do Granady w Hiszpanii na praktykę zagraniczną. Uczniowie rozpoczęli praktykę w zakładach gastronomicznych i hotelarskich w dniu 02.09.2013, która potrwa do 27.09.2013. Zapraszamy do odwiedzania i polubienia naszej fan page Projekt Ldv Granada - ZSHG Gdańsk (www.facebook.com/projektldvgda), gdzie można zobaczyć co robimy i gdzie mieszkamy.
Przypominamy o zabraniu na praktykę do Hiszpanii aktualnych książeczek SANEPiD oraz odpowiedniego stroju.

Stroje dla poszczególnych zawodów prezentujemy tutaj - link pdf

Zgodnie z zapowiedzią 25.06.2013 o godzinie 17:00 w sali nr 6 odbyło się spotkanie dla uczestników projektu i ich rodziców. W spotkaniu uczestniczyła pani kierownik szkolenia praktycznego Elżbieta Kaczmarska, nauczyciele - opiekunowie grup wyjazdowych - panie Ewa Laskowska, Elwira Wiśniewska, Renata Król-Klusek a spotkanie prowadziła koordynatorka projektu pani Anna Pawelec. Uczestnicy i ich rodzice podpisali umowy, zostali zapoznani z regulaminem stażu oraz sprawami organizacyjnymi związanymi z podróżą i przebiegiem stażu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Uczestników projektu zapraszamy również do odwiedzania naszej stronie na FB - Hiszpania 2013 - projekt Leonardo da Vinci
Publikujemy listę uczestników projektu "Smaki Hiszpanii, Smak Sukcesu", odbywających praktykę w ramach programu Mobilności LdV "Uczenie się przez całe życie" w Granadzie (Hiszpania)

lista -termin wyjazdu - 01.09.2013r.
lista - termin wyjazdu - 29.09.2013r.

Spotkanie organizacyjne w związku z wyjazdem na praktykę dla uczestników projektu i rodziców odbędzie się 25.06.2013 o godzinie 17:00 w sali nr 6. Obecność dla uczestników i rodziców obowiązkowa.
UWAGA! Kurs języka hiszpańskiego zawodowego kontynuujemy od 04.03. 2013 a w tygodniu po feriach łapiemy oddech i zbieramy siły do dalszej nauki Uśmiech Brawo dla wszystkich za wytrwałość w czasie zajęć w ferie! Spoko
Harmonogram zajęć podczas ferii zimowych - do pobrania tutaj [.pdf]

Spotkanie uczniów klas II Technikum Hotelarskiego, będących uczestnikami projektu "Smak Hiszpanii, smak sukcesu" - więcej informacji tutaj
Kierownik Szkolenia Praktycznego i Koordynator Projektu ustaliły ostateczny podział grup wyjazdowych na staż do Hiszpanii. We wrześniu 2013 praktykę odbędą uczniowie klas III b, III i, III m (razem 18 uczniów), a w miesiącu październiku 2013 uczniowie klas III a, III d, III c (razem 16 uczniów).

Lista uczniów uczestniczących w Kursie Języka Hiszpańskiego Zawodowego - lista do pobrania [.pdf]

UWAGA! Ze względów technicznych, niezależnych od Zespołu Projektowego, zajęcia z języka hiszpańskiego dla wszystkich grup rozpoczną się od 19.11.2012 według ustalonych grup.
W dniu 6.10.2012 o godzinie 10 w sali nr 6 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników projektu. Obecność obowiązkowa dla uczniów z listy podstawowej i listy rezerwowej.
31.10.2012 Dyrektor Szkoły - Pani Wiesława Bromber ostatecznie zatwierdziła listę uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie LdV "Smaki Hiszpanii, smak sukcesu". Nie wpłynęły żadne wnioski o ponowne rozpatrzenie decyzji Komisji Rekrutacyjnej w związku z czym lista uczestników ogłoszona 29.10.2012 nie ulega zmianie.
29.10.2012r. - Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie LDV - lista zakwalifkowanych [.pdf]
We czwartek 25.10.2012 Komisja Rekrutacyjna zakończyła rozmowy kwalifikacyjne uczniów ubiegających się do udziału w projekcie LdV Smaki Hiszpanii, smak sukcesu. Cały proces rekrutacji rozpoczął się 01.09.2012 i trwał do 26.10.2012. We czwartek 25.10 i w piątek 26.10.2012 Komisja Rekrutacyjna ustalała wyniki rekrutacji i sporządziła listę uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie i listę rezerwową, które zostały zatwierdzone przez Dyrektora Szkoły, panią Wiesławę Bromber. Wszystkich kandydatów zapraszamy na ogłoszenie list w poniedziałek

29.10.2012 o godzinie 10:50 (długa przerwa) do sali nr 6. Listy odczyta Dyrektor Szkoły w obecności członków Komisji rekrutacyjnej. Następnie listy zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły, wywieszone na tablicy ogłoszeń i w pokoju nauczycielskim. Do 30.10. 2012 do godziny 10:00 uczniowie mogą zgłaszać do Dyrektora Szkoły odwołania od decyzji Komisji ze stosownym uzasadnieniem. Uczniowie zakwalifikowani do udziału w projekcie, którzy chcą się z niego wycofać są zobowiązani zgłosić ten fakt Koordynatorowi Projektu – pani Annie Pawelec do 30.10.2012 do godziny 10:00. Ostateczne zatwierdzenie list nastąpi 31.10.2012. Uczniom zakwalifikowanym do projektu gratulujemy i życzymy powodzenia w realizacji zadań projektowych. Uczniom, niezakwalifikowanym życzymy powodzenia w innych przedsięwzięciach edukacyjnych. Zespół Projektowy.
18.10.2012r. - opublikowano listę uczniów na rozmowę kwalifikacyjną - lista [.pdf]
12.09.2012 o godzinie 17:30 odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów zainteresowanych uczestnictwem w projekcie Smaki Hiszpanii, smak sukcesu. W spotkaniu wzięło udział ponad 40 rodziców, niektórym towarzyszyli również uczniowie. Najwięcej rodziców przybyło z klasy II a, II b i II i. Prowadząca spotkanie, koordynatorka projektu p. Anna Pawelec, przedstawiła informacje na temat programu Leonardo da Vinici, finansowaniu programu ze środków Unii Europejskiej, projektu mobilności IVT Smaki Hiszpanii, smak sukcesu realizowanego w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w ramach programu LdV oraz sposobu jego realizacji. Uczestnicy spotkania mieli okazję zadać pytania członkom zespołu realizującego projekt. W przygotowaniu spotkania pomogły p.Ewa Laskowska oraz p.Beata Stanisławska

prezentacja "Spotkanie informacyjne dla rodziców z dn. 12.09.2002r." [.ppt 26,1MB]

12.09.2012 informacja o projekcie zostanie przekazana rodzicom uczniów klas II w trakcie zebrań z rodzicami.
27.08.2012 opublikowano dokumenty do pobrania dla uczestników projektu LdV 2012