Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Drodzy Uczniowie!

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku serdecznie zaprasza na VII Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny Frankofonia, którego tematem przewodnim będzie: „CAFE GOURMAND”. Konkurs odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest przede wszystkim propagowanie wiedzy o kulturze francuskiej, promocja kuchni francuskiej i popularyzacja języka francuskiego.

Konkurs gastronomiczny odbędzie się 25 marca 2020 [zmiana terminu na: 22.04.2020 roku]; zaczynamy o godz. 8.30.

Co roku Partnerami naszej Frankofonii są: Ośrodek Nauki Języka Francuskiego Alliance Francaise, oraz właściciele trójmiejskich restauracji między innymi: (Pomelo bistro, Latający Holender, Piwna 47, Mon Balzac, Petit Paris ),które oferują naszym laureatom staże w swoich restauracjach, bądź inne nagrody.

Wielkim wsparciem jest ścisła współpraca z Hotelem Qubus i z Sofitel Grand Hotel Sopot, które również nagradzają laureatów pobytem w swoim hotelu, stażem, bądź zaproszeniem do restauracji.

W tym roku naszym gościem honorowym będzie pan Philippe Darcq z restauracji Saisons z Instytutu Paul Bocuse, z którym współpracujemy od 2008 r., a ta restauracja dwa tygodnie temu otrzymała gwiazdkę Michelin. Zgromadzeni gości wybierają nagrodę publiczności smakując również konkursowe dania a profesjonalne jury, które pracuje już od rana wybierze finałowe trzy zespoły a jeżeli będzie taka możliwość to również wyróżnienie... Oprócz dań konkursowych nie zabraknie również dobrej kawy, pysznego ciasta przygotowanego przez naszych uczniów i dobrej muzyki. Frankofonia cieszy się dużym zainteresowaniem, zdobywając coraz szerszą rzeszę uczestników oraz partnerów. Każdy konkurs jest inny i co roku staramy się podnosić prestiż i jakość tego wydarzenia. W tym roku tematem przewodnim będą słodkie dery i kawa „CAFE GOURMAND”

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZĄ FRANKOFONIĘ