Od 07.11.2022 roku do 07.12.2022 roku grupa wolontariuszy ,,Bądź Wielki Wolontariat ZSGH w Gdańsku” z panią Jolantą Zawadzką -Gizą realizowała projekt ,,Być razem”. Fundusze na wykonanie zadań uczniowie pozyskali, startując w konkursie „GDAŃSKI FUNDUSZ MŁODZIEŻOWY 2022 Minigranty do 700 zł – edycja jesienna”, którego organizatorem i operatorem było Stowarzyszenie Morena. Całość zadań sfinansowano ze środków Miasta Gdańska. Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do realizacji ich pomysłów o charakterze społecznym- pomysły wnikały z pasji młodych ludzi lub stanowiły próbę rozwiązania problemów, które uczniowie dostrzegali dookoła siebie oraz nabycie szeregu kompetencji społecznych i indywidualnych, budowanie w młodych ludziach poczucia odpowiedzialności za ich najbliższe otoczenie. 

Młodzież przeznaczyła pieniądze na zakup rzeczy do decoupage oraz składniki na wykonanie pierników w pracowniach technologii gastronomicznej. Przedmioty ozdobione metodą decoupage, pierniki wolontariusze sprzedawali na aukcji na rzecz Hospicjum im. Dutkiewicza oraz na kiermaszu organizowanym w szkole podczas zebrań z rodzicami.  

Dziękujemy bardzo wszystkim Wolontariuszom za zaangażowanie, pani Marcie Szulc za pomoc uczniom, wszystkim nauczycielom gastronomii za piernikowy czas, dyrekcji za wsparcie i możliwość przeprowadzenia projektu oraz Miastu Gdańsk, Stowarzyszeniu Morena za sfinansowanie działań.