Stan pandemii mimo całego tragizmu dał nam niebywałą możliwość spotkań autorskich z czołowymi polskimi pisarzami. To, co byłoby niemożliwe z powodu uwarunkowań geograficznych stało się możliwe przy  pomocy Internetu.

Od 16 marca 2020 roku Unia Literacka zorganizowała specjalny cykl wirtualnych spotkań „UL z książkami”. To wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu w spotkaniach autorskich mogli i mogą uczestniczyć wszyscy użytkownicy Facebooka, a „wirtualna sala spotkań” mieści wszystkich chętnych.

Wykaz spotkań, w których wzięliśmy udział znajduje się poniżej. Spotkania były bardzo ciekawe, a wielu  pisarzy okazało się też doskonałymi gawędziarzami. Ponadto czat dawał możliwość bezpośredniego zadawania pytań i uzyskiwania odpowiedzi. 

 Wszystkie screeny, zamieszczone pod tekstem, wykonano w czasie trwania spotkań i za zgodą „Unii Literackiej”. Jakość zdjęć nie jest najlepsza, ale chodzi tu bardziej o wartość dokumentalną. 

Jeśli przeoczyliście spotkania na żywo, to ich  nagrania znajdują się na stronie Unia Literacka, gdzie można  je obejrzeć,

Gorąco polecam!

16 marca 2020.  Zygmunt Miłoszewski, pomysłodawca „Ula”,  czytał fragmenty jeszcze nieopublikowanej powieści pod roboczymi tytułami  „Kwestia ceny” lub „Dzieci natury”.

27 marca 2020.  Małgorzata Gutowska-Adamczyk czytała fragmenty jeszcze niewydanej powieści „Osiedle Sielanka”. Premiera przewidziana jest na jesień tego roku.

1 kwietnia 2020. Max Cegielski  czytał fragmenty nowej powieści „Prince Polonia”

2 kwietnia 2020. Radosław Wiśniewski czytał fragmenty nowej powieści, napisanej z dużym temperamentem, „Transmigracja”.

3 kwietnia 2020. Olga Tokarczuk przeczytała stare, ale jakże aktualne opowiadanie „Próba Generalna” z tomu „ Gra na wielu bębenkach”.

6 kwietnia 2020. Wojciech Chmielarz przeczytał fragment thrillera psychologicznego „Wyrwa”. Już w księgarniach.

10 kwietnia 2020. Stefan Chwin przypomniał swoją powieść „Panna Ferbelin”.

 13 kwietnia 2020. Joanna Bator zaprezentowała nową powieść „Gorzko, gorzko”

15 kwietnia 2020. Jakub Szamałek zaprezentował powieść „Gdziekolwiek spojrzysz”. Jest to trzeci tom serii „Ukryta sieć”.

21 kwietnia 2020. Daniel Odija przedstawił fragmenty książki „ Przezroczyste głowy”. O narodzinach, życiu i śmierci.

24 kwietnia 2020. Jakub Żulczyk wziął udział w spotkaniu, gdzie chętnie opowiadał na wszystkie pytania i mówił o swoich książkach.

4 maja 2020. Dorota Masłowska przedstawiła dwa najnowsze teksty, jak sama powiedziała inspirowane „czasami zarazy”.