O czym jest kurs „Medycyna molekularna – osiągnięcia i perspektywy”?
Kurs e-learningowy „Medycyna molekularna – osiągnięcia i perspektywy” organizowany przez Uniwersytet Gdański to idealny kurs dla pasjonatów biologii. Tematyka kursu jest szeroka. Pierwsza część zaczyna się od poznania rodzajów chorób genetycznych, następnie przechodzi do metod badań, które pozwalają na wykrycie mutacji genów, które powodują te schorzenia. Natomiast w drugiej części kursu omawiane są takie zagadnienia jak: zależność pomiędzy zmiennością genetyczną a reakcją na leczenie (farmakogenetyka), diagnostyka badań prenatalnych i preimplamtacyjnych oraz diagnostyka molekularna chorób nowotworowych, infekcyjnych i inwazyjnych.
Jak wygląda kurs „Medycyna molekularna – osiągnięcia i perspektywy”?
Kurs jest dostępny w formie wpisów na platformie Uniwersytetu Gdańskiego. Po zapoznaniu się z każdym tematem jest test, który pozwala odblokować kolejne. W razie jakiś wątpliwości, co do poruszanych kwestii, zawsze można skonsultować się na forum z osobą prowadzącą. Na koniec kursu jest wideokonferencja – debata o etyce badań prenatalnych i preimplantacyjnych. Dla osób żądnych wiedzy są zawsze udostępniane materiały dodatkowe.
Co dał mi kurs „Medycyna molekularna – osiągnięcia i perspektywy” i czy warto wziąć w nim udział?
Ten kurs pozwolił mi poszerzyć wiedzę w zakresie rodzajów chorób genetycznych, diagnostyki wielu chorób oraz dlaczego każdy organizm reaguje inaczej na leczenie. Uważam, że warto wziąć udział w kursie i polecam go wszystkim, którzy interesują się medycyna bądź biologią.