Serdecznie dziękujemy uczniom oraz nauczycielom ZSGH w Gdańsku za włączenie się do akcji Szlachetnej paczki. Przygotowywanie paczki to lekcja empatii i otwartości na drugiego człowieka, który mimo że jest zupełnie obcy – jest ważny. Młodzież przygotowując pomoc dla konkretnej rodziny, ma możliwość realnie zmienić jej losy. Działanie w Szkolnej Paczce to także okazja do zajęć praktycznych, podczas których młodzi mogą zaobserwować, że “Dobro to wynik dzielenia”.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce działającym od 2001 r. Darczyńcy i Wolontariusze pomagają Rodzinom w potrzebie, osobom które mają trudniej, zmagają się z trudnościami. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.

Dziękujemy! Warto pomagać! Pamiętajmy, że każdy z nas ma wpływ na otaczający świat!

Poniżej publikujemy podziękowania od obdarowanej pani Marty i jej rodziny:

Relacja ze spotkania z Rodziną przy wręczeniu paczki

Pani Marta jest osobą leżącą i tylko z łóżka mogła obserwować co się działo i ile paczek wnieśliśmy. Nie mogła za bardzo się ruszać, ale było widać jej wielkie wzruszenie. Największe emocje sprawiło gdy pokazałam jej kota z piernika ,łzy same leciały po policzku. Trzymałam ją za dłonie i próbowałam uspokoić i powiedzieć, że to ktoś z dobrego serca wykonał, aby jej sprawić przyjemność. Pani Marta jest wdzięczna za tak wielka pomoc.

Słowo od Rodziny

Pani Marta pragnie podziękować z całego serca za pomoc i wiarę, że jest dla kogoś jeszcze ważna. Przesyła życzenia świąteczne i pozdrawia.

Słowo od Wolontariusza

W moim imieniu i pani Marty jeszcze raz dziękuję za pomoc i zaangażowanie. Dziękuję za miłą i sprawną współpracę. Dziękuję pani Jolancie I wszystkim osobom, które tworzyły  paczkę za tak wielkie dary i za wspaniałe serca okazane pani Marcie, to jest teraz dla niej najważniejsze. Pragnę wszystkim Wolontariuszom życzyć mnóstwo miłości, zdrowia i szczęścia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, aby były spokojne i spędzone w gronie rodziny.

Pozdrawiam serdecznie.