Od 25.04.2022 roku do 29.04.2022 roku uczniowie klasy 2b, 1b i 3bg technikum hotelarskiego przebywali w Krakowie, Zakopanem i Zatorze. Na trasie wycieczki uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią, geografią i zjawiskami fizycznymi i atmosferycznymi naszego kraju. Uczestnictwo w wycieczce było okazją do poszerzenia wiedzy z przedmiotów szkolnych oraz integracją zespołów klasowych.
Młodzież korzystała z obiektu noclegowego, którym był Góralski Gościniec „Pod Reglami” w Murzasichle i wyżywienia, jakie oferował gościniec oraz restauracji napotkanych na trasie wycieczki.
W Krakowie młodzież wzięła udział wraz z przewodnikiem w spacerze po Krakowie. Uczniowie poznali historię Wawelu, zwiedzili Katedrę Wawelską z grobami królewskimi i grobami wieszczów Polski. Wszyscy weszli na dzwonnicę z Dzwonem Zygmunta. Następnie młodzież spacerowała po Trakcie Królewskim, Rynku Głównym, zwiedziła Kościół Mariacki, w którym podziwiała Ołtarz Wita Stwosza i piękne witraże.
Następne dwa dni to wycieczka z przewodnikiem po Zakopanem i Tatrzańskim Parku Narodowym. Spacer nad Morskie Oko miał swój początek w Palenicy Białczańskiej. Po drodze uczniowie podziwiali Wodogrzmoty Mickiewicza, czyli imponujące kaskady wody utworzone na progach skalnych potoków. Następnie uczniowie wraz z opiekunami doszli do punktu, gdzie znajduje się głaz zwany „Wantą”. Potem wszyscy doszli do dużej polany o nazwie Włosienica, gdzie kończy się trasa dla zaprzęgów konnych, by powoli w swoim tempie dotrzeć do schroniska nad Morskim Okiem, które położone jest na wysokości 1410 m n.p.m. i jest największym jeziorem w Tatrach. Po krótkiej przerwie na posiłek i wypoczynek, chwili na kontemplację okolicy nastąpił powrót.
W kolejnym dniu młodzież spacerowała Doliną Strążyską do Wodospadu Siklawica. Malownicza trasa, dynamiczna pogoda, towarzystwo i pomoc innych uczestników wyprawy spowodowały, że młodzież zdobyła niezapomniane przeżycia i nowe doświadczenia.
Zwiedzanie Zakopanego obejmowało również kaplicę na Jaszczurówce. Obiekt ten jest pięknym przykładem architektury drewnianej i zakopiańskiego stylu. Został zbudowany bez użycia gwoździ. Kolejnym zwiedzanym obiektem był najstarszy drewniany kościół w Zakopanem, zwany Starym Kościołem. Zaraz obok znajdowała się kapliczka Gąsieniców i mała nekropolia nosząca nazwę Cmentarza na Pęksowym Brzyzku, gdzie zostali pochowani ludzie zasłużeni dla Zakopanego, Tatr i Podhala. Młodzież zobaczyła też skocznie narciarskie, na których skakali znani skoczkowie. Uczniowie odwiedzili Krupówki, słynny deptak w Polsce będący reprezentacyjną ulicą w Zakopanem - w samym centrum miasta.
Ostatnim punktem programu był całodniowy pobyt młodzieży w parku rozrywki w Zatorze. Pobyt w Energylandii był czasem na zabawę i relaks. Park rozrywki dostarczył młodzieży wiele atrakcji i pozostawił dużo niezapomnianych wrażeń.
Wyprawę zorganizowała nauczycielka geografii M. Piątkowska, a nauczycielki M. Szulc, M. Kołacz, W. Dymek opiekowały się młodzieżą podczas wycieczki. Dzięki wspólnym działaniom i zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się połączyć zdobywanie nowych wiadomości i doświadczeń z integracją młodzieży w przyjaznej atmosferze, która panowała podczas wycieczki.