Pani Anna Krótki nauczycielka przedmiotów zawodowych zdobyła największą liczbę głosów w trzeciej edycji konkursu Nauczyciel na medal w kategorii Nauczyciel szkół ponadpodstawowych. Inicjatorem akcji był "Dziennik Bałtycki”, a honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk.

Celem akcji było nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji z uczniami, cieszą się sympatią, autorytetem i szacunkiem, pracują z pasją, potrafią sobie zjednać uczniów i ich rodziców cierpliwością i serdecznością, są dobrymi wychowawcami.

Konkurs trwał od 15 października 2018 roku, najpierw w wyniku głosowania wybrano laureatów z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Słupska, Rumi i we wszystkich powiatach województwa, później najlepszych nauczycieli na Pomorzu wyłoniono w wojewódzkim finale plebiscytu.

W nagrodę Pani Ania odbierze na Pomorskiej Konferencji Edukacyjnej, która odbędzie się na początku grudnia w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, dyplom uznania od Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego, statuetkę Nauczyciel na Medal, voucher na wybrane studia podyplomowe na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, zaproszenie na dwuosobową wycieczkę do Rzymu, voucher na kurs językowy, dwuosobowe zaproszenie na koncert BEATA i BAJM - Płynie w Nas Gorąca Krew 40-lat! w ERGO Arenie w Gdańsku. 

Pani Anna Krótki jest nauczycielem dyplomowanym z 14 letnim stażem pracy w oświacie, pracuje w naszej szkole od 2007 roku. Ukończyła technologię żywności i żywienie człowieka na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, uzyskując tytuł inżyniera oraz technologię żywności i żywienie człowieka na Akademii Rolniczej w Poznaniu, zdobywając tytuł magistra. Ukończyła także Studia Podyplomowe Zarządzanie Oświatą w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Jest egzaminatorem przedmiotów zawodowych. Ciągle kształci się, uczestniczyła w kilkutygodniowych stażach w Polsce i za granicą: „Nauczyciel gastronomii na drodze rozwoju”, „Czas dla nas-Praktyki dla nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu”, „ Doskonalenie „chlebem powszednim” nauczyciela zawodu”, „ „Kucharz doskonały”. Dziedzictwo kulinarne w pracy nauczycieli szkół gastronomicznych”, Po WER 2016-2018 „Profesjonalny nauczyciel=kompetentny uczeń”, POWER 2016-2018 " Hiszpańskie staże kluczem do sukcesu zawodowego".

Pani Ania, z sukcesami przygotowuje uczniów do konkursów wojewódzkich i ogólnoszkolnych. Jej podopieczni są laureatami, między innymi Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Kuchnia Polska Wczoraj i Dziś” w Pułtusku, Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego Hipolit Szef w Rumii, Wojewódzkiego konkursu Sportowa Wiosna w Gniewinie, Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego Literacka Kuchnia. Współtworzy organizowane w ZSGH konkursy: Ogólnopolski Konkurs Kulinarny Literacka Kuchnia, Wojewódzki Konkurs Kulinarny Frankofonia, Konkurs Kulinarny La Cucina Italiana, szkolne konkursy ,,Dzień naleśnika” ,  ,,Kuchnia fit ”. Koordynuje współpracę międzyszkolną „ŻYJ ZE SMAKIEM”  pomiędzy SP 62 w Gdańsku a ZSGH. Pani Ania włącza się w działania szkolnego wolontariatu, piekąc co roku z uczniami ciasteczka dla hospicjum. Wielokrotnie była nagradzana Nagrodą Dyrektora Szkoły za wysoką zdawalność egzaminów zawodowych, wyjątkową empatię wobec wychowanków. Jest lubianym nauczycielem, indywidualizującym pracę z uczniem. Młodzież wysoko ocenia kompetencje pani Ani jako wychowawcy klasy:

 Pani Ania jest jak szkolna mama, zawsze służy pomocą, można jej się poradzić w każdej sprawie. Jest wyjątkową osobą. Nauczyła mnie, że nie można się poddawać, że zawsze trzeba wierzyć w siebie. Można z nią porozmawiać, jak z najlepszą koleżanką, świetnie dogaduje się z młodzieżą, dzięki niej lekcje są milsze, a przyswojenie wiedzy nie sprawia problemu. Z nią wszystko wydaje się łatwiejsze!

                                                                                                                                                               Joanna Młodzianowska III n

Pani Ania Krótki, tak zwana Pani K, nasza szkolna mama. Prawdę mówiąc, gdyby nie Ona połowy z nas nie byłoby w miejscu, w którym teraz jesteśmy. Zdecydowana część klasy nie poddaje się dzięki Pani. Nasza mamusia potrafi zastępować nam najbliższego przyjaciela lub przyjaciółkę. Pomaga nam nie tylko w szkole, potrafi również rozwiązywać nasze prywatne problemy, nikogo nie zostawia w potrzebie. Zdecydowaną większość czasu jest uśmiechnięta, ma duże poczucie humoru, zawsze z sercem na dłoni, rozdaje jedzonko uczniom. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że Pani Ania jest najlepszą wychowawczynią, która nam się trafiła. Zawdzięczamy jej bardzo wiele i uważamy, że dzięki wspaniałemu podejściu do osób w naszym wieku oraz wyrozumiałości zasługuje na wszystko co najlepsze. Dziękujemy!

                                                                                                                                                               Bartek Krajewski III n

Wsparcie, pomoc, wyciszenie. Czy problem większy, czy mniejszy…Nie ma znaczenia, liczy się dla niej dobro swoich dzieciaków. Kiedy trzeba przytuli, kiedy trzeba będzie płakała razem z tobą, kiedy trzeba w ogień skoczy. Kobieta zawsze pozytywnie nakręcona, co by się nie działo zaraża uśmiechem, w każdej sytuacji można na nią liczyć i nigdy nie będzie się zawiedzionym. W imieniu całej klasy dziękuję za wspólny czas, że pani nas znosi i ratuje z przeróżnych dziwnych sytuacji, ale też tworzy dla nas ważną w młodym wieku podporę psychiczną…Wychowawczyni idealna? Tak, taka właśnie jest nasza ukochana Pani Krótki.

                                                                                                                                                                 Patrycja Tobolska III n

 

Serdecznie gratulujemy pani Ani sukcesu! I życzymy jej wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.