Uczennice Agata Toborowska, Alicja Pieniążek, Paula Kuźmicz zostały wyróżnione w konkursie Zdrowa Dojrzałość-etapie szkolnym, którego celem była promocja kultury zdrowotnej dotyczącej zdrowia prokreacyjnego.  Dziewczęta musiały stworzyć pracę konkursową – prezentację multimedialną liczącą maksymalnie 15 slajdów. Uczennice nagrały rozmowy ze swoimi bliskimi: mamą, babcią, przyjaciółką na temat świadomego przygotowania się do przyjęcia postawy odpowiedzialnego macierzyństwa i ojcostwa. Komisja konkursowa oceniała oryginalność podejścia do tematu, pomysł, zgodność pracy z tematyką konkursu.

W nagrodę szkoła otrzyma urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet Pro MFP M130fn A4.

Konkurs  odbył się w ramach realizacji projektu „W stronę dojrzałości", którego celem było: kształcenie umiejętności dokonywania właściwych wyborów w zakresie zdrowego stylu życia, pozyskanie wiedzy nt. organizmu ludzkiego i zachodzących w nim zmian rozwojowych w okresie dojrzewania w perspektywie rodzicielstwa, wsparcie młodzieży w przygotowaniu się do podjęcia przyszłych ról małżeńskich i rodzicielskich, uświadomienie i uzasadnienie potrzeby przygotowania się do przyjęcia postawy odpowiedzialnego macierzyństwa i ojcostwa, ukazanie tematyki zdrowia prokreacyjnego w aspekcie profilaktyki i leczenia niepłodności. 

Konkurs składał się z dwóch etapów: I - szkolnego, II - wojewódzkiego. Na etapie szkolnym uczniowie, realizujący warsztaty, przygotowywali prezentacje. Na etapie wojewódzkim młodzież rozwiązywała test jednokrotnego wyboru odnoszący się do materiału zawartego w przewodniku metodycznym „W stronę dojrzałości”. Agata Pieniążek zajęła 5 miejsce, a Agata Toborowska i Paula Kuźmicz 6 miejsce. Dziewczęta za udział otrzymały słuchawki bezprzewodowe

Do tej pory odbyło się w ZSGH 10 warsztatów dla młodzieży z klas 2c, 1b, 3n ze zdrowia prokreacyjnego dotyczących problemów, z którymi aktualnie zderzają się nastoletni uczniowie.  Zadanie zostało sfinansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020. Zajęcia zrealizowano w ramach 6. celu operacyjnego Narodowego Programu Zdrowia pt. „Poprawa zdrowia prokreacyjnego”. Działanie 2.: „Prowadzenie edukacji zdrowotnej i działalności informacyjnej i profilaktycznej dotyczącej czynników endo- i egzogennych mających wpływ na zdrowie prokreacyjne kobiet i mężczyzn, przeciwdziałanie skutkom seksualizacji dzieci i młodzieży, zachowań ryzykownych, uzależnień behawioralnych, uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie postaw sprzyjających zachowaniom prozdrowotnym”.