4 grudnia 2018 roku w Powiatowym Zespole Szkół Nr 2 im. Hipolita Roszczynialskiego w Rumi odbył się II Wojewódzki Konkurs Kulinarny Hipolit Chef, którego celem było rozwijanie zainteresowań kulinarnych, kreatywności i pomysłowości, doskonalenie umiejętności kulinarnych,  konfrontacja wiedzy i umiejętności uczniów z różnych szkół,  integracja szkół o profilu gastronomicznym, nauka rywalizacji koleżeńskiej.

Młodzi adepci sztuki kulinarnej mieli przygotować w ciągu dwóch godzin dwa dania główne z produktów, które poznali dopiero w chwili rozpoczęciu konkursu. W tym roku były to: pierś z kaczki, rokitnik, salsefia oraz wybrane przez startujących dodatki.

W rywalizacji wzięło udział  13 uczniów z 7 szkół ponadgimnazjalnych województwa pomorskiego: z Wejherowa, Rumi, Gdańska, Gdyni, Pucka, Lęborka i Słupska.

ZSGH reprezentowali Bartosz Krajewski i Hanna Tokarska, tegoroczni stażyści Projektu POWER "Hiszpański staż drogą do kariery". Uczniów przygotowała pani Anna Krótki. Miło nam donieść, że jury w składzie Grzegorz Billot  Hilton Gdańsk  Hotel, Tomasz Leśniak Szef Kuchni Hotel Szafir z Jastrzębiej Góry, Dorota Maciejewska z firmy Gastrem, Lidia Klebba Dyrektor Hotelu Hotelu Skipper z Rewy, Krystian Sosnowski Szef kuchni Hotelu Skipper Rewa, Maciej Majzon-Wójtowicz Szef w Polskiej Akademii Czekolady z Łodzi przyznało Bartoszowi III miejsce. W  nagrodę Bartek dostał voucher pobytowy dla dwóch osób w Hotelu Hilton.

Gratulujemy finaliście konkursu i pani Ani Krótki. Dziękujemy Hani za udział w konkursie.